Otantik Gümüş Takı Atölyesi

     Gümüş işleme yöntemleri içinde, kabartma tekniğinin farklı bir yorumlamasıdır. Has gümüş ince plakanın üzerinde özel desenlerin el işçiliği ile işlenmesi herbir parçanın tek olmasını sağlar. Yapılan parçaların arka yüzünde de desen olması tekniğin karakteristik özelliklerindendir.

     Basit aletler kullanılarak uygulanan bu teknik, özel bir atölyeye ihtiyaç duyulmadan ev ortamında gümüş takı üretimini mümkün kılmaktadır.

Gümüşün faydaları

     Takıdan süs eşyasına kadar birçok alanda kullanılan gümüş, antistatik ve antibakteriyel özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Vücuttaki statik elektriği akıtır ve vücudun rahatlamasını sağlar. Tarihte gümüşün ilk antibiyotik madde olarak kullanıldığı, yanıkları, kesikleri ve yaraları tedavi etmek için küçük gümüş parçaların Romalılar döneminde kullanıldığı bilinmektedir.

    Günümüzde enfeksiyon kontrolünün gerektiği kritik noktalarda bandajlardan yanık tedavisi ilaçlarına kadar birçok tıbbi alanda kullanılmaktadır. Ayrıca gümüş suyu da antibiyotik destek amaçlı doğal bir karışım olarak eski çağlardan beri kullanılmaktadır. Radyasyondan koruyucu etkisi de gümüşü diğer değerli metallerden ayıran önemli bir özelliktir.

@atolyecayyoluetkinlik