Geleneksel Keçe Atölyesi

   14611056_1138214599628369_7859287562281612710_n

    Keçe, yün liflerinin su, sabun ve ısı ile sürtünme ve tepme işlemi yardımıyla birbiri arasına girmesiyle oluşur. Yünden dokusuz kumaş elde etmek bu şekilde eski çağlardan beri kullanılan bir yöntemdir. Bu işlemde kullanılabilecek yünler, tiftik keçisi, koyun, tavşan, deve ve lama gibi hayvanlardan alınan yünlerdir. Kullanım alanı çok geniş olduğu için günlük yaşamda giyim, aksesuar, iç dekorasyon, süs eşyası, v.b. olarak giderek daha fazla yer almaktadır. 

    Birçok tasarımcı ve sanatçının malzeme olarak kullandığı keçe, %100 yün olduğu için çok sağlıklı ve antistatik özellikli bir malzemedir. Yalıtkan ve radyasyon ışınlarını geçirmeyen keçe, bakteri barındırmayan yapısı nedeniyle de özellikle kişisel kullanımda giderek daha çok tercih edilmektedir.

    Biz de atölyemizde düşük mikronlu yünler ile şık ve sağlıklı özel tasarım ürünler üreterek, sanki yıllardır alıştığınız ve kullandığınızda sizinle bütünleştiğini hissedeceğiniz, vazgeçemeyeceğiniz tasarım ürünlere sahip olmanıza yardım ediyoruz.

    Atölye çalışmalarımız her grup için haftada bir gerçekleşmektedir. Ayrıca geleneksel keçeyi merak edip sadece tanışmak isteyenlere yönelik bir günlük workshop lar da düzenlemekteyiz. Etkinlik takviminden takip edebilirsiniz.

@atolyecayyoluetkinlik